מרכז המיחשוב

עיצוב ואפיון ממשקי משתמש UX UI

מה זה אפיון חוויית משתמש ux/ui

כל פרויקט פיתוח תוכנה מוצלח צריך מומחה UX/UI כדי לתת את הדיוק הויזואלי למערכת.
מומחי ה- UX/UI שלנו משתלבים ברבים מן הפרויקטים שאנו מפתחים, ודואגים להעניק את הטאצ’ הסופי שאורז את התוכנה ומנגיש אותה למשתמש הקצה בצורה מיטבית. כשאר המובילים הטכנולוגיים שלנו, אנו מקפידים על הסטנדרט המקצועי הגבוה ביותר ועובדים בצמוד לצוותים האורגניים של הלקוח עד לתוצאה לא פחות ממעולה.

מה עושה צוות עיצוב, אפיון ופיתוח UX UI

איך כדאי למקם את הידית במקרר? איפה המקום הנכון לכפתורים באתר? מה ה-flow העיקרי ואיך המשתמש משיג את המטרה במינימום התעסקות עם הממשק? אנשי חוויית המשתמש לא מתעסקים בצבע ונראות, אלא בחוויית המשתמש המושגת בעת שימוש במוצר. הם מאפיינים את ממשק המשתמש האידיאלי בהתאם למוצר ואז בונים את השלד.
בעולם של גיימינג, למשל, מקובל להכניס מיד את המשתמש למשחק כדי להכניס אותו לאווירה, ורק בהמשך הוא מתבקש לבצע התחברות. בעולם מערכות השו”ב והביטחון, בהן נדרש שימוש בכמה מסכים אחד לצד השני, החשיבה היא כיצד למקם אותם בצורה נכונה ונוחה. במטוס למשל, הפקדים החיוניים חייבים להיות במיקום זמין ונגיש כדי שהטייס לא יבזבז זמן יקר כדי לחפש אותם.

בנוסף, אנשי חוויית המשתמש לוקחים בחשבון את הצורך להתאים את האפליקציה לכמה ממשקים. כבר אין מסך PC אחד ברזולוציה מוגדרת, כיום המגוון עצום וממשק המשתמש צריך להתאים עצמו לרזולוציית המסך, לעבוד באופן אופקי וגם אנכי, וברוב המקרים גם להתאים למובייל (בין אם באותה תצורה או בתצורה נפרדת).
אחד הטרנדים המובילים בתחום כיום, והמקובל בחברות רבות, הוא לייצר ממשק דשבורד עם תצוגה גרפית עשירה, במקום כלי הניהול העמוסים בטפסים שהיו מקובלים בעבר.