מידע על חווית משתמש – מה זה User experience

מידע על חווית משתמש – מה זה User experience

חווית משתמש   או בשמה הלועזי User experience פירושה התהליך הראשוני אותו חווה משתמש באתר אינטרנט או בפורטל אינטרנט בו אמור אותו גולש  קודם כל להתמצא ולאחר מכן לבצע פעולות כלשהן.

 חווית המשתמש כוללת את ההיבטים הנוגעים למערכת יחסי הגומלין  בין הפרטים (המשתמשים) לבין הממשק או הפורטל או האתר המציע להם או מערכת לבידקת מצב אישי (כמו מערכת של קופת חולים מכבי, מערכת של רשות המיסים וכו,  או מערכת "שער לתלמיד בפורטל סדונטים הרשומים במכלה כלשהי או ממשך לכל המורים במכללה, לכל העובדים במשרד החינוך וכך הלאה.

ברמה העיסקית -ממשק משתמש פועל באתרים בהם מנסים לגרום ללקוח לבצע פעולה עסקרית כלשהי.
במצב זה יגיע לארת או לאפליקציה גולש שאינו "חבר" או חלק פעיל באותו ממשק והוא נכנס אליו כנראה בגלל צורך כלשהו שקיים אצלו.

חווית המשתמש UX פועלת בתחומים בהם החוויה מפעילה את המשתמשים. לדוגמה, גלישה באתר אינטרנט, אפליקציה למחשב או לטלפון הסלולרי, משחקי מחשב, הפעלת כספומט, מילוי טפסים אונליין, שליחת חשבוניות במייל וכן הלאה. בכל אחת מהדוגמאות הלקוחות המשתמשים מעוניינים שהתהליך יהיה פשוט ומהיר. לכן, חווית משתמש טובה היא כזו שממלאת בצורה מדויקת את מגוון הצרכים של המשתמש, בצורה פשוטה ומהנה והופכת את השימוש במוצרים או בשירותים לחוויה נוחה ויעילה מבחינת המשתמש.על מנת  ליצור חווית משתמש חיובית, חשוב לבנות נכון את המממשק בתהליך הכולל תכנון מקדים ואז אפיון הממשק, העיצוב ולבסוף השיווק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *